Jesenicko má v kraji 8 lidí

05.10.2020

Nebudeme se tady pouštět do politického komentáře výsledků krajských voleb, pokud ale považujeme Olomoucký kraj za spolutvůrce kvality života na Jesenicku, chceme se k volebnímu víkendu přece jen vrátit. Zdá se, že podobně to vidí přes 31 % občanů okresu Jeseník, kteří se do volebních místností v pátek a sobotu vypravili.
A to nejpodstatnější? Oproti minulému období se čtyřmi zastupiteli si Jesenicko polepšilo o 2+2 politiky, vysvětlíme. Vítězem se stalo hnutí ANO, z jehož kandidátky začnou do krajského zastupitelstva dojíždět Sieglinde Mimrová a Jana Konvičková. Za Piráty spojenými se Starosty a nezávislými budou za Jesenicko bojovat Tomáš Vlazlo s Romanem Šťastným, Spojenci pro Olomoucký kraj se Zdeňkou Blišťanovou byli na pásce třetí a i ona se určitě zasadí za to, že náš okres bude vidět a slyšet. Za ODS se do krajského parlamentu probojoval Petr Procházka. A teď ten bonus '+2' :-) Martin Morong, co v Olomouci kandidoval jako pirát, pochází z Jeseníku (na positivJE 20.5.2020), na jeho pomoc se můžeme spolehnout. Za svého, byť kandidoval na Šumpersku, považujeme též Josefa Ťulpíka, majitele WTC Písečná. Je znám tím, že má na rozvoji Jesenicka jednoznačně zájem.
Od osmi zastupitelů (v 55 členném zastupitelstvu) už můžeme očekávat znatelný výkon a věřte, že Kraj do regionu může posílat nemalé peníze.
Přejeme tedy novým zastupitelům, ať jsou na svých nových postech úspěšní, zdejším starostům a šéfům krajem zřizovaných institucí (např. střední školy) držíme palce, ať v Olomouci nacházejí velké porozumění.

Foto (zdroj): Facebook Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.