Jesenicko má svoji zoo

21.07.2019

Skvělý úspěch se povedl Petru Augustýnovi, který provozuje lipovský faunapark. Rádi bychom vás upozornili, že nově můžete tomuto vyhlášenému místu říkat zoo, protože týmu z Lipové se podařilo splnit všechna náročná kritéria nutná pro získání souhlasu Ministerstva životního prostředí.
Že je Faunapark Lipová místem, které se pod rukama majitelů neustále mění, rozšiřuje, plní novými zvířaty i vlastním odchovem, jsme si už zvykli. A právě za vyvrcholení téhle pracovitosti můžeme považovat zisk statusu zoo. Pro návštěvníky je to jasný signál o tom, že vedení nové zoo musí mít v pořádku životní podmínky zvířat, hygienu, zajištěnu péči veterináře, zabezpečeny zejména šelmy před možným kontaktem s veřejností ... Na to všechno se do Horní Lipové přijela podívat asi dvacítka odborníků.
Ačkoli zřejmě pro nás všechny zůstane nejdůležitější, jaká zvířata budeme moci ve faunaparku obdivovat, i tak si zapamatujte, že odteď mají Jeseníky svoji zoologickou zahradu. Jo, nejčerstvějšími přírůstky jsou dva malí lemuři, tak se vydejte do Lipové a nenechte se nachytat na placené parkoviště tak trochu parazitující na úspěchu zoo.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.