Jesenicko má Radima Sršně, důležitou linku na Ministerstvo pro místní rozvoj

28.01.2022

Rozvoj našeho regionu není ani náhodou jen v rukou osvícených starostů, úspěšných podnikatelů, progresivních ředitelů škol a dalších chytrých, pracovitých a nadšených lidí z Jesenicka. V některých věcech potřebujeme spolupracovat s krajem, státem, unií nebo jinou autoritou. A vždycky se hodí, když u těchto institucí máte dobré vztahy, dobré kontakty. Od poloviny ledna máme jednu takovou figuru na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR), a to rovnou v náměstkovské funkci. (Potichu): ta je někdy víc než sám ministr ;-) Významnou nabídku dostal a přijal dlouholetý starosta Dolní Studénky, k tomu radní Olomouckého kraje, taky vysokoškolský pedagog, a hlavně obrovský patriot Jeseníků a Jesenicka se Šumperskem - Radim Sršeň.

Prototyp politika moderního střihu s příslovečným tahem na branku, za něhož víc než předvolební proklamace hovoří vykonaná práce. Samozřejmě je náměstkem na MMR pro celou ČR, ale co si budeme povídat, jesenický region a celý Olomoucký kraj v jeho osobě získává cennou spojku s "velkým světem", jakým jsou Vláda ČR a Evropská unie. Ostatně to bylo jednou z jeho hlavních motivací, když na ministerské laso reagoval kladně, že bude mít vliv na prosazování Strategie regionálního rozvoje, z níž pro Jesenicko plynou zajímavé příležitosti. Pro nás možná nejvyšší čas, začít využívat evropských peněz pro jeden z jejich hlavních účelů - vyrovnávat (zmenšovat) rozdíly mezi jednotlivými státy EU. Jih Evropy už se nám podařilo dohnat, na řadě je Západ a Skandinávie :-o

Zdá se, že náměstek Radim Sršeň hodlá dostát svému příjmení a Jesenicku vzkazuje: "Udělám vše možné i nemožné na národní i evropské úrovni pro to, aby náš krásný region nebyl pomyslnou Popelkou a dostal podporu, která mu náleží! A díky které se bude rozvíjet a stane se pomyslným moravským Tyrolskem, kde bude "sexy" žít!", tak mu držíme palce.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.