Jesenicko je štědré, potvrdila sbírka potravin

12.12.2019

Předvánoční období je tradičně časem, kdy mají lidé srdce a kapsy otevřenější než jindy v roce. Možná i proto se letos opravdu povedla podzimní Sbírka potravin, která proběhla v Jeseníku v listopadu. Pro matky samoživitelky, lidi bez domova či děti z dětských domovů se v Lidlu, Penny Marketu, Kauflandu a drogeriích DM a Rossmann mezi veřejností vybíraly trvanlivé potraviny a drogistické zboží. Super dobrý skutek.
V České republice se vybralo celkem 382 tun zboží, z toho Olomoucký kraj přispěl 20 tunami. Dlužíme vám informaci o tom, jak štědrý byl okres Jeseník. Zajímá vás to, že jo? ;-) Tak si představte, že v sobotu 23. listopadu zdejší lidé ze svých košíků vyskládali na palety potravinové banky celkem 1782,1 kg zboží, což velmi orientačně dává asi 3 500 porcí jídla. Tohle je na potlesk! Víme, že by to bylo logisticky složitější, ale uspořádat tuhle sbírku v pátek, by možná bylo ještě úspěšnější. Ideální by byl pátek + sobota :-)
A ještě jedna věc, my si ve skutečnosti myslíme, že Jesenicko je dobrosrdečné během celého kalendářního roku, nejen před Vánocemi.

Foto (zdroj): archiv Sbírka potravin

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.