
Jesenicko investicí v Adolfovicích získává moderní výrobnu pitné vody

Otočíte kohoutkem a... teče. Vždycky teče. To, co dnes nemůžeme tak jistě říkat o plynu, o pitné vodě na Jesenicku rozhodně ano. Aby samozřejmost 21. století zůstávala samozřejmostí, musí pro to vodohospodáři něco dělat.

Bydlíte-li v Bělé pod Pradědem, Jeseníku, České Vsi, Písečné, Hradci-Nové Vsi nebo Lipové-lázně, skoro jistě jste zákazníky vodohospodářské společnosti VAK Jesenicka. Vás by mohlo zajímat, že právě v těchto dnech firma přebírá po rozsáhlé rekonstrukci svoji hlavní úpravnu vody v Adolfovicích, kam bylo v uplynulých dvou letech nainvestováno 86 milionů korun. Zejména do technologií, tedy do věcí zajišťujících odběratelům vody celkově kvalitnější vodu, a to nejen v období nárazových dešťů či rychlého tání sněhu, které se umí na jakosti vody podepsat. Dobrou zprávou je, že díky modernizaci technologické linky úpravny si VAK Jesenicka může dovolit ubrat na chemizaci (chlórování) vody.
A jen tak pro zajímavost - dochází ke zvýšení výkonu úpravny z 55 na 60 litrů za sekundu. To aby po otočení kohoutkem u vás byla voda ještě rychleji ;-) Ne, vážně, máme na Jesenicku super vodu, ale musíme se o ni starat - zadržovat, chytře využívat, neplýtvat, čistit a vracet do oběhu. Vlastně na všem z řečeného se nějakým způsobem podílí i VAK Jesenicka, je dobře, že do těch věcí investuje.
Foto (zdroj): Tomáš Neuwirth, Robert Černý


Chystejte recepty, v Supíkovicích rostou jahody pro samosběr

Studentka Markéta Kouřilová se STOMIXEM ukazují, jak může vypadat praxe

Forbes: Fenix s Plastkonem opět mezi TOP rodinnými podniky

Schrothovy lázně zabodovaly! Získaly ocenění za rekonstrukci Slezského domu
