Jesenické střední školy s pozitivními změnami

20.10.2019

Žádnému deváťákovi nemůžeme nadiktovat, na jakou střední školu má jít. Chceme-li ho udržet na Jesenicku, můžeme mu pouze představit nabídku zdejších středních škol. A ředitelé škol musí hledět na to, aby jejich vzdělávací ústavy nabízely zajímavé a pro mladé lidi perspektivní obory a na nich kvalitní učitele. Zřizovatelem středních škol je kraj, tak se musí "křičet" v Olomouci.
Zdá se, že šéfové křičí dobře a na správných místech, neboť se zde od příštího školního roku objeví několik docela zásadních novinek, zejména pokud jde o nabídku oborů.
Například Jiřím Viternou vedená SOŠ a SOU strojírenské a stavební (tzv. eMko) se od 1.1. přejmenuje na Střední průmyslovou školu, a to taky proto, protože od příštího září otevře dva nové obory: elektrikář a informační technologie. Na Jesenicku si normálně začneme vychovávat vlastní ajťáky ;-)
To další škola, Střední škola gastronomie a farmářství si do názvu přidá slovíčko 'služby', protože žákům nabídne nový obor masér. Jesenicko-heřmanická škola se Silvií Pernicovou v čele též umí reflektovat změny na pracovním trhu.
Ředitel Odborného učiliště a Praktické školy v Lipové Libor Vrána také projevuje cit pro realitu, když výuku rozšíří rovnou o tři učební obory - kameník, tesař a ošetřovatel.
Tohle cítíme jako správné kroky, jimiž zase o něco zvyšujeme atraktivnost Jesenicka a jsme rádi, že managementy středních škol nesedí ve sborovně, ale aktivně přemýšlejí, jak sami sebe zkvalitnit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.