Jesenické střední školy jdou zítra na burzu

09.12.2020

Viděli jsme výsledky průzkumu, podle kterého okolo 40 % studentů středních škol uvedlo, že si směrem ke svému budoucímu preferovanému povolání zvolili střední školu správně. To znamená, že celých 60 % se netrefilo.
Proto - kdo jste na druhém stupni některé ze základních škol na Jesenicku nebo kdo máte doma dítě/děti chodící do osmé deváté třídy, mákněte na výběru školy. Proč to říkáme? Zítra (10.12.) mají (nejen) jesenické střední školy online prezentační den, svůj online veletrh. Jako pro děcka to nebude nic nového, od jara mají s online komunikací bohaté zkušenosti a tahle burza bude dostupná na všech třech tradičních platformách, tj. Google Meet, Teams a Zoom, takže nikdo nemůže říct, že nemohl ;-) (tady se dovíte, jak na to https://burzaskol.online/clanek/6).
Dojděte si na internet pro důležité informace o Střední průmyslové škole Jeseník, Hotelové škole V. Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník a Střední škole gastronomie, farmářství a služeb. Mezi školami připravenými odpovídat na vaše dotazy budou připraveny i některé "přespolní", třeba z Krnova, Šumperka, Bruntálu, Olomouce, Přerova, Mohelnice... Tady jejich seznam https://burzaskol.online/vystava/36.
Mělo by nám záležet na tom, jaké střední školy si vyberou naše děti, jaké zvolí studijní obory, co se na školách naučí, jak toho následně využijí, a kdo z nich nám vlastně zůstane na Jesenicku. To je však jiná písnička. Pomáhá s tím Vzdělávání Jesenicko (MAP rozvoje vzdělávání) a Inovační centrum Olomouckého kraje.

Foto (zdroj): Střední škola gastronomie, farmářství a služeb

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.