
Jesenické stipendium má i letos motivovat ke studiu na zdejších školách

Olomoucký kraj je zřizovatelem středních škol. Logicky mu záleží na tom, aby o ně byl zájem, a tak hledá způsoby, jak tomu pomoci.
Už několik let, a bude to platit i v novém školním roce, rozděluje odměny mezi šikovné studenty a učně. Část z krajských stipendií míří i na Jesenicko. Průmyslovka i SŠ gastronomie, farmářství a služeb se zapojují do dvou motivačních programů. Ten první má přitáhnout mladé k technickým oborům a týká se všech středních škol v kraji. Ten druhý je určen výhradně pro jesenické SŠ s výjimkou gymnázia. Má za cíl motivovat deváťáky k tomu, aby zůstali studovat na místních středních školách.
Jesenická stipendia jsou součástí širší podpory technického a odborného vzdělávání v kraji a pracuje se i s nabídkou studijních oborů. Při detailnějším pohledu si člověk uvědomí, že během posledních let se možnosti rozšířily. Nově se tady dá studovat například masérství, nutriční terapie, bezpečnostně právní činnost, IT, kosmetické služby, a i ten sportovní směr na gymplu tu není tak dlouho.
Program podpory kraje se netýká jen samotných stipendií – investuje se také do modernizace škol a vybavení učeben, což může být dalším důvodem, proč zůstat studovat v Jeseníku.
Kamil Kavka
Foto (zdroj): SŠ gastronomie, farmářství a služeb


Viktorie Žáková a Patrik Peca naprogramovali hororovou hru o Gymnáziu Jeseník

Žáci žulovské základky odložili učebnice a dějepis, občanku a mediální gramotnost si odžili na projektu Den žulovské demokracie

Jesenická průmyslovka má stříbro z krajského přeboru v šachu

Adolfovická základka má na další tři roky certifikát Zelená Ekoškola

