Jesenické školství na vzestupu

25.04.2019

Myslíme, že pokud sledujete počínání každého nového ministra/ministryně školství, musí vám dojít, že české školství se centrální modernizace reagující na trendy 21. století jen tak nedočká. Ta revoluce zkrátka bude muset jít odspodu.
Proto je velmi příjemné sledovat počínání týmu okolo ředitele ZŠ Jeseník Dominika Liberdy, kde tedy nelení a snaží se zvyšovat kvalitu školy vlastními silami. Od 1. září otevírají alternativní třídu, kde bude okolo 15 žáčků vzdělávaných formou Montessori metody. A Montessori zůstane tématem i pro další léta, bude se budovat druhý stupeň a bude se řešit návaznost na středoškolskou úroveň. Dále je škola prostřednictvím programu Sport+ angažována ve sportovní přípravě žáků druhého stupně, aby lépe fungovala návaznost například na jesenické sportovní gymnázium. Vedle toho dle slov ředitele škola právě zpracovává koncepce výuky v přírodě, výuky angličtiny, etickou výchovou a značně pokročit chce i ve způsobu a obsahu environmentální výchovy a mediální gramotnosti žáků, tohle budou důležité znalosti.
Aby úroveň základního vzdělávání šla nahoru, potřebuje ZŠ Jeseník rozšířit svůj kolektiv 45 učitelů, 14 vychovatelů, 11 asistentů a 19 správních zaměstnanců nejméně o tři učitelky/učitele. Do sborovny Dominik Liberda aktuálně hledá jednoho učitele na 1. stupeň, dva učitele na stupeň druhý. Dává 'do placu' služební byt, bezmeznou podporu dalšího vzdělávání a profesního rozvoje, studijní volno, prostor pro zapojení se do vedení školy, teambuildingy ...
Kdo má pajdák, zvedněte nám ruku.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies