Jesenické mažoretky jsou nejlepší na světě

03.10.2018

Jsou spojení, která vás napadnou na první dobrou. Takovou symbiózou dvou slov jsou Jeseník a mažoretky. Tenhle, téměř výhradně, dívčí sport tady má obrovskou tradici. Dříve platilo, že mažoretkami při Základní umělecké škole prošla každá holka ;-) Dneska zde působí dvě soukromé a velmi úspěšné taneční školy, které do svých řad každoročně přilákají desítky holčiček.
Tanec, gymnastika, balet, akrobacie, to jsou disciplíny, s nimiž se holky během náročných tréninků potkávají, aby pak na pódiích po celé republice a de facto po celém světě prodávaly to, co se naučily. A u obou tanečních škol platí, že vavříny sbírají v celé šíři soutěžních disciplín, v sólových i skupinových, s hůlkami i třásněmi. Kromě závodů jsou jejich vystoupení častým kulturním zpestřením různým městských akcí.
Možná ne každé dítě, ne každý rodič zvládne dril, který mažoretkový sport obnáší, ale zase to děvčata vede k opravdové pracovitosti a disciplíně. To se jim bude hodit i v civilním životě. A tanečnice poznávají svět, to je neuvěřitelně obohacující zkušenost, zážitky už jim nikdo nikdy nevezme.
Nejčerstvější úspěch Soukromé základní umělecké školy taneční je zlato z festivalu Golden Sardana ve španělském letovisku Lloret de Mar. Dívky z Tanečního studia Lenky Bachové před pár dny ukázaly, že jsou dokonce nejlepšími mažoretkami na světě, když z právě skončeného MS v JAR přivezly 13 zlatých, 5 stříbrných a 2 bronzové medaile! To je reklama na Jeseník, děkujeme!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.