Jesenické jiu-jitsu přivezlo ze světových her osm medailí

28.09.2023

Hezký příklad, jak z malého Jesenicka dobývat velký svět. Praktická ukázka, jak bourat skleněné stropy, které si v hlavách my Jeseníčáci obvykle stavíme. Naše plány v žádném případě nemusí akceptovat hranice okresu.

Jako atleti bojového sportu zvaného jiu-jitsu. Možná tuhle disciplínu vůbec neznáte a hle, jesenický oddíl v ní má osm medailí z nedávných Světových her bojových sportů. Ty o víkendu proběhly v německém Schwabmünchenu a pro svěřence Rosti Ivana šlo o hodně vydařený turnaj. Mistrovská přehlídka bojového umění do jednoho místa svedla stovky závodníků, reprezentanti Jeseníku startovali v kategorii selfdefence (sebeobrana). A dařilo se. Pět bronzových medailí na krk pověsili Petra Hošková, Jana Svobodová, Jakub Štelcl, Tomáš Ivan a Jan Vlachovský. Placku stříbrné lesku přidala Tereza Hošková. Nejblyštivější kov zdobí od víkendu Kateřinu Ivanou a Rosťu Ivana. Všichni prodali, co tvrdě natrénovali.

Jestli si tohle čtou pořadatelé Sportovce roku okresu Jeseník, měli by zdejší oddíl jiu-jitsu bedlivě sledovat, jejich výkony určitě kategorii individuálních sportů provětrají ;-)

Foto (zdroj): Jiu-Jitsu Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.