Jesenické firmy se mohou zapojit do vzdělávání

05.09.2023

Není pravda, že vzdělávání dětí je věc pouze škol. Naopak, napadají nás praktické znalosti, které se žáci a studenti lépe naučí jinde a jinak, třeba ve firmách. Je žádoucí, aby se soukromý sektor zajímal o mladé lidi dříve, než je má na pohovoru coby uchazeče o zaměstnání. Věříme, že každá firma má děckám co předat.

To si k srdci vzali zástupci M.B.A. Finance, když na pódiu loňského positivJE FESTIVALU, v panelu 'Kariéra na Jesenicku', debatovali se studenty jesenických středních škol. Tam se zrodila myšlenka uspořádat s nimi setkání a něco je do života naučit.

A protože M.B.A. Finance je zdejší významný zaměstnavatel absolventů, padla volba na uspořádání dvoudílné akce, v níž došlo na témata finanční gramotnost a profesní kariéra.

Nabídka dvou workshopů zaujala Hotelovou školu V.Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník. Její studenti se tak dočkali nejprve přednášky o penězích a správném nakládání s nimi. V rámci programu byli studenti rozdělení do skupin a bojovali s praktickým úkolem - sestavením modelového finančního rozpočtu pro dva mladé lidi, kteří začali pracovat. Druhý díl se odehrál přímo v kancelářích M.B.A. Finance, kde se dvacítka studentů od personalistek firmy dověděla něco o tom, jak se umět sebeprezentovat na interview, jak úspěšně budovat profesní dráhu a tak. Kdo absolvoval, získal symbolický certifikát a vítězná skupina potom poukázku do restaurace, aby výhru oslavila.

Mluvíme o tom právě teď, protože se rozbíhá nový školní rok a my chceme motivovat i další firmy, aby se do vzdělávání svých budoucích kolegyň a kolegů zapojily. Nejpozději 24. listopadu o tom s nimi budeme chtít mluvit na positivJE FESTIVALU, kde opět nebude akce 'Kariéra na Jesenicku' chybět.

K tomu neskromně očekáváme, že i M.B.A. Finance bude se vzděláváním Jesenicka ve finanční gramotnosti pokračovat. Mimochodem společnost spolupracuje nejen s Hotelovou školou a obchodní akademií Jeseník, ale i se SPŠ Jeseník, odkud si taky na praxe a brigády bere šikovné studenty.

Foto (zdroj): M.B.A. Finance

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.