Jesenické děti rozhodovaly o škole

30.05.2019

Jako v Parlamentu České republiky, jen s lepším výsledkem, to v uplynulých dnech vypadalo na Základní škole Jeseník. To se totiž žáci školy zapojili do rozhodování o tom, zač škola utratí 60 tisíc korun z jesenického participativního rozpočtu (na positivJE jsme psali 22.2.2019).
Museli byste vidět ten včelí úl, když děcka vymýšlela a vzrušeně diskutovala o tom, co za tyhle peníze pořídit (každá z budov školy dostala k dispozici 20 tisíc). Nápad střídal nápad, k těm životaschopným se pod dohledem patronek školního parlamentu vypracovávaly projekty, o nichž se pak hlasovalo. Vítězné návrhy pak museli jejich autoři odprezentovat před svými spolužáky, a tak se stalo, že na budově Průchodní vznikne Potkávací a relaxační zóna, ve škole na ul. Boženy Němcové přibude Fitness koutek, no a "poslanci" na Nábřežní si odhlasovali otevření školního bufetu.
Hádáme, že tahle akce dala dětem do života hrozně moc, protože si sáhly na základní principy demokracie, bylo to o finanční gramotnosti a v neposlední řadě to prověřilo jejich kreativitu a následně prezentační dovednosti. Příprava do života ve 21. století jako lusk.
Bravo ZŠ Jeseník, bravo (tři) sborovny Dominika Liberdy.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies