Jesenická ZUŠ plánuje pořízení koncertního křídla Petrof

19.03.2023

Hudba je už po léta nedílnou součástí života na Jesenicku. Významnou úlohu v jejím dalším a dalším prosazování se, sehrávají zdejší základní umělecké školy. Jejich učebnami prochází stovky nových hudebníků a významná část z nich během studia ovládne hru na klavír.

Jenom ZUŠ Jeseník má pro žáky k dispozici 29 klavírů. Pro zajímavost, jejich průměrné stáří je neuvěřitelných 79 let. A to včetně koncertního křídla v jesenické Kapli, které škola využívá při pořádání vlastních koncertů, ale i při organizaci Mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua.

A právě s vidinou omlazení "klavírního parku", se jesenická škola přihlásila do projektu 'Piana do škol', v jehož rámci si může pořídit špičkové křídlo značky Petrof za poloviční cenu. Jednu polovinu uhradí nadace Karla Komárka, druhou polovinu mezi sebou musí vybrat Jesenicko. Tak stojí pravidla sbírky.

Jménem ředitele ZUŠ Jeseník Tomáše Uhlíře se obracíme na zdejší kulturní obec a nejen ji, jestli byste nepomohli vybrat půlku z pořizovací ceny (cenovka klavíru činí 1 099 000 Kč). Podle aktuálního skóre sbírky potřebujeme sehnat ještě asi 450 tisíc korun. To by mohlo být v sílách našeho regionu, co myslíte? Jak říká ředitel školy Uhlíř "Naše renomé nestojí jen na talentovaných žácích, učitelích a dalších interpretech. Ke kvalitním výkonům potřebujeme kvalitní nástroje." a tenhle projekt je šance, jak si jeden takový hudební nástroj pořídit.

Koho z vás to oslovuje, navštivte stránky sbírky 'Piana do ZUŠ Jeseník', děkujeme.

Foto (zdroj): Piana do škol

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.