Jesenická záchranka má další novou sanitku

24.09.2020

Každý si přeje, aby je nikdy nepotřeboval, ale stejně je každý rád, že je má blízko sebe. Řeč je o záchranářích, dnes tedy o těch zdravotních, co nám pomáhají v těch nejsložitějších chvílích. Nechceme vám hrát na city, ale jsou to borci a borci mají mít ty nejlepší prostředky k tomu, aby těmi borci a borkami mohli být.
Zřizovatel zdejší zdravotnické záchranné služby, Olomoucký kraj, dovršil třetí etapou obměnu vozového parku, do Jeseníku se tak dostává už třetí nová sanitka značky Volkswagen. Ta je v moderním vybavení, třeba elektrickou odsávací pumpou či přenosným defibrilátorem, což určitě přispěje ke zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče pacientům, ke kterým v okrese Jeseník zdejší záchranáři vyjíždějí. A protože auta jsou čtyřkolky, bude jejich ježdění zvláště na ledu a sněhu bezpečnější.
Taková sanitka vychází na necelých 2 a půl milionu korun. To započtěme do celkové sumy, o kterou se zdravotnictví na Jesenicku zkvalitňuje, a kromě Jesenické nemocnice a záchranky za tím stojí taky Jesenická poliklinika a další desítky ordinací rozesetých po regionu.
A stejně je nejvíc prevence, tak na sebe dávejte pozor.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies