Jesenická Veronika Ambrozyová stojí za vzdělávacím úspěchem Člověka v tísni

14.09.2020

Dávno víte, že Jeseníčáci mění Česko. Jejich stopy najdete v byznyse, ve sportu, v kultuře, růžky vytahují ve vědě a teď čerstvě přinášíme zprávu o vzdělávacím úspěchu neziskovky Člověk v tísni, na němž se významně podílí rodačka z Jeseníku - Veronika Ambrozyová.
Ona se považuje za docela nesoutěživou osobu, tak je trochu paradox, že právě její online kurz 'Klimatická změna' se teď uchází o cenu E.ON Energy Globe, ale popořadě.
Jak to často bývá, i Veronika je absolventkou obou stupňů jesenického gymnázia. Dlouho nevěděla, co se svým životem dál, ale táhlo ji to do světa. Když objevila obor Mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého, byla její cesta jasná. Mladá holka měla zprvu velká očekávání, jak změní svět, jenže realita byla o něco složitější. Tu zakusila třeba na svých dvou dobrovolnických cestách do Jihoafrické republiky a do Tanzanie, kde se mimo jiné snažila přispět k otevření diskuse o klimatické změně, což u ní postupem času vykrystalizovalo v hlavní téma. Se spolužáky založila v Olomouci studentskou neziskovku a velkou část svého volného času věnovala lektorování v místním ekocentru. Pozoruhodné, jak se dnes Veronice vyplácí urputnost, se kterou už během studií dbala na to, aby kromě na škole nabyté teorie rozšiřovala svoje portfolio znalostí o praktické zkušenosti. Když si po výšce vzala roční volno na cestování a práci na farmě na Novém Zélandu, asi netušila, jak rychle se přestěhuje do Prahy, kam se původně moc nehrnula. Jenže narazila na inzerát Člověka v tísni, určitý etalon lidí vyznávajících stejné hodnoty, jako Veronika, kde právě hledali někoho na přípravu vzdělávacích programů o globálních tématech. Trefa do černého! To, co začalo jako částečný úvazek, je dneska plnohodnotný pracovní vztah a hle, Veronika už 3 roky žije a pracuje v Praze.
A teď se rýsuje její velký pracovní úspěch, se kterým jí můžete trochu píchnout, když jí dáte hlas v soutěži E.ON Energy Globe. Oč jde? Veronika pro vzdělávací sekci Člověka v tísni s kolegyní Veronikou Endrštovou připravila první opravdu ucelený online kurz, který v osmi kapitolách a z různých úhlů představuje problematiku klimatické změny. Program je určen pro pedagogy, ale i pro laickou veřejnost. Důkazem toho, že tenhle projekt má velkou kvalitu, je právě postoupení do finále soutěže. Kdo chcete jesenické Veronice Ambrozyové věnovat hlas, klikejte sem https://bit.ly/3hm2bcN, je to otázka dvou minut. A školy, kdo byste o vzdělávací projekt měli zájem, napište nám na positivje@positivje.cz.

Foto (zdroj): Kateřina Lánská

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.