Jesenická technologická firma Oscar Senior v hlavní roli

10.06.2020

Pomyslné i skutečné akcie některých firem vylítly s pandemií nahoru. Týkalo se to třeba výrobců ochranných pomůcek či firem podporujících sociální služby pro ohrožené skupiny. Tahle nová situace nasála do první linie i Tomáše Poskera a jeho Oscar Senior. Pandemické okolnosti však nebyly právě nejšťastnější, proto se Posker a jeho tým rozhodli nabídnout svou platformu na 2 měsíce zdarma. Tuto příležitost využily desítky pečovatelských zařízení.
S nástupem koronavirových opatření se situace v pečovatelství dramaticky změnila. Ze dne na den se ztížila práce terénních pracovníků sociálních služeb. Najednou nemohli k seniorům, o které se starají, ani na krok. Výrazně se omezil i kontakt mezi členy rodiny a těmi nejstaršími z nich, kteří žijí v domovech pro seniory. Pro takové situace je však řešením platforma Oscar Senior pro online komunikaci a vzdálenou péči o seniory.
To, co by se v konzervativním pečovatelském průmyslu prosazovalo měsíce a roky, najednou mělo zelenou. Všem rychle došlo, že technologie mohou nahradit osobní kontakt se seniory a umožnit pečovatelům starat se o své klienty vzdáleně, online. Vždyť platforma Oscar Senior zajišťuje videokomunikaci mezi seniorem - ošetřovatelem - rodinou, nemocné babičce či dědečkovi připomene, že si má vzít své léky, nabídne zábavu ve formě her a dokonce pohlídá důležité životní funkce i kvalitu prostředí skrze senzory a čidla.
Kdo byste teď chtěli tvrdit, že moderní technologie nejsou pro staré, tak se chytněte za nos. Oscar Senior byl navržen se seniory pro seniory. Citlivost tlačítek, velikost písma i intuitivnost ovládání jsou přizpůsobeny tak, aby je zvládli používat i ti, kteří vyrůstali ve světě bez internetu a televize. Také aplikaci Senior Taxi, kterou si jeseničtí důchodci dokáží snadno přivolat taxíka, vyvinula právě Poskerova společnost Oscar Senior.
Vzhledem k tomu, že do práce v sociálních službách se nikdo nehrne, k tomu se zvětšuje tzv. sendvičová generace (starající se už o svoje rodiče, ale ještě pořád i o své děti) a jednoduše nemáme dostatek profesionálních ani rodinných pečovatelů, je jasné, že bez technologií to nepůjde. A tak jsme rádi, že má Jeseník své želízko v ohni.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.