Jesenická Šarlota Staňová bere zlato v BMX, karatistka Viktorie Sekaninová přidala páté místo na Olympiádě dětí a mládeže

29.06.2022

Mladí sportovci České republiky aktuálně soutěží na jubilejní 10. Olympiádě dětí a mládeže, shodou okolností ji hostí Olomoucký kraj. Za konceptem stojí Český olympijský výbor, tohle sportovní klání je regulérní přípravkou na velkou olympiádu.

Jesenicko je sportovně založený region, umí vychovat olympioniky. Na aktuálně probíhající olympiádě mají zastoupení dva jesenické sportovní kluby. Prvním je Karate klub Jeseník, dá se říci tradiční sběratel republikových medailí. Druhým je Force team Jeseník, prozatím plnící roli "juniorního klubu" vychovávajícího talenty větším týmům.

O to pronikavější úspěch si jesenická cyklistika připsala díky Šarlotě Staňové, která v pondělí na bikrosové dráze v Uničově senzačně olympijský závod BMX ovládla. Dnes startovala v závodě horských kol (24. místo), zítra jí čeká dráha. A to se v barvách Force teamu Jeseník připravují ještě další dvě olympioničky Zuzana Krátká (reprezentuje Pardubický kraj) a Magda Míčková (Moravskoslezský kraj).

Jakou stopu prozatím zanechává kvartet vyslaný jesenickým karate - Viktorie Sekaninová, Taťána Russwurmová a Jakub Paluch s Alexem Kirschnerem? Starší žákyně Viktorie včera postoupila až do finálové šestky, kde nakonec brala dělené páté místo. Táňa obsadila 14. příčku. Kuba Paluch a Alex Kirschner v individuálním závodě neuspěli, každopádně oba byli členy smíšeného dorosteneckého týmu, který vybojoval páté místo. Stejné umístění v týmech má i Viktorie s Táňou. Zítra naši karatisté pokračují v kumite. Víte, co to je, že? ;-) My taky...

Našim sportovcům fandíme i dnes, hlavně ať si to všichni užijí!

Foto (zdroj): Force team Jeseník, Karate klub Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.