Jesenická Rada seniorů oceněna za aktivitu

04.10.2018

Protože se prodlužuje průměrná délka dožití (ženy přes 82 roků, muži přes 76), nemělo by nás seniorské téma nechávat v klidu. Uvědomme si, že v důchodu strávíme asi ¼ svého života, není nejmenší důvod na tuto dobu rezignovat. Proto i vy mladí tleskejte tomu, že Rada seniorů z Jeseníků byla oceněna za svůj aktivní přístup při nakládaní s volným časem zdejších penzistů.
V rámci celorepublikové soutěže 'Senior roku' dostali zástupci zdejší "rady moudrých" čestné uznání za to, že organizují všemožná hudební a společenská setkání, vycházky a výlety a spolupracují se seniorskými kluby, neziskovým sektorem po celém okrese i státní správou. Výsledkem toho jsou spokojenější penzisté, kteří svůj podzim života tráví v činorodém ruchu, s úsměvem a novými zážitky.
Pojďme ze svých hlav dostat ty překonané stereotypy o důchodcích, jejichž jedinou starostí je obcházení supermarketů s letáky, nakolik ani snaha ušetřit, nemá být zesměšňována. Starých lidí bude přibývat a vemte jed na to, že jednou se to bude týkat i vás. Tak se třeba radujte z toho, že stáří = zkušenost ;-) 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.