Jesenická průmyslovka vychovává piloty dronů

12.10.2021

Tohle je přesně aktivita, jakou od místních středních škol potřebujeme, připravovat studenty na profese budoucnosti, aby byli konkurenceschopní. A když je to navede na obory s vysokou přidanou hodnotou, tím zajímavější to bude.

Přínos dronů pro lidstvo je zřejmý, a to jsme stále na začátku. Už nyní pomáhají zachraňovat životy, šetřit přírodu, zvyšovat bezpečnost... Jesenické eMko je první škola v ČR, která svým studentům zdarma umožní naučit se drony pilotovat, protože se zapojila do česko-polského projektu 'Drone Expert', kde je za naši republiku kromě SPŠ Jeseník taky Vysoká škola báňská a ostravská letecká společnost Elmontex Air.

Právě dnes kurz startuje, do prvního kola vstupuje 12 studentů a 2 učitelé školy. Čeká je dost teorie, ale hlavně praxe - létání. Na jeho konci by absolventi měli umět drony skvěle ovládat, ale taky by měli znát všechny úkony nezbytné k tomu, aby se prací s dronem mohli živit.

Pro školu je tahle věc stále jen předvojem ambicióznějšího cíle, ředitel Jiří Viterna chce na eMku vybudovat dronové centrum a chce, aby jeho škola poskytovala dronové služby komerčně.

Čím blíže budou střední školy reálným zaměstnavatelům, tím lépe připravení absolventi z nich budou vycházet.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies