Jesenická průmyslovka je nově fakultní školou

16.12.2020

Naprosto bezprecedentním způsobem na sobě pracuje Střední průmyslová škola Jeseník, na které se pořád něco děje. Pořád něco, co zvedá její kvalitu a zvyšuje její prestiž. Umíme si představit, že pro teenagery je už teď sexy (promiňte to slovo) studovat na eMku.
Ředitel školy Jiří Viterna má spousty plánů, jak jemu svěřený vzdělávací ústav táhnout nahoru, jednou z možností je udělat ze střední školy školu fakultní.
Mít tenhle status totiž znamená být blíže budoucím učitelům, realizovat s nimi nové přístupy ve výuce, lákat je do svých řád, zajistit škole nové impulsy a tak. Teď se to průmyslovce podařilo vyjednat s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), tak se studenti mohou těšit na zvýšení atraktivity tělocviku, růst kondice a svalů... však tam mají halu, budou mít multifunkční hřiště. Snad to do Jeseníku přivede i mladé učitelky/učitele tělesné výchovy ;-)
Ze síťování eMka s vysokými školami to ale není všechno, už nějakou dobu se vedou jednání s Pedagogickou fakultou UPOLu, konkrétně katedrou technické a informační výchovy, moc by se hodilo přitáhnout do Jeseníku mozky studující olomoucký 'pajdák'. A nově byla oslovena ostravská vysoká škola báňská, jejíž obory strojírenství a stavebnictví jsou tradičně cílovou stanicí mnohých jesenických maturantů, aby ze SPŠ Jeseník udělala svoji fakultku.

#spsjesenik #prumyslovkajesenik #emkojesenik #fakultniskola #upol #univerzitapalackeho #jesenik #vzdelavanijesenicko #kvalitniskola #topskola

Foto (zdroj): archiv SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.