Jesenická průmyslovka chytá trendy i v přístupu k životnímu stylu

27.01.2022

Jsme zvyklí, že s moderním vzděláváním se ponejvíc pojí klíčové předměty, jako cizí jazyky, matematika, informační technologie, odborné předměty apod., do toho školy nejvíce investují, to je nejvíc vidět. Řekněte nám, která škola (vyjma těch sportovních) nějak cíleně řeší koncepci rozvoje sportu a tělovýchovy?

Nepřekvapuje, že školou, která se tím zabývá, je Střední průmyslová škola Jeseník :-) Tak jistě, eMko je fakultní škola Univerzity Palackého, spolupracuje s Fakultou tělesné kultury, kdo jiný má rozpohybovat studenty. Zdravotní hledisko je jasný motiv, ale on takový student s prokrveným mozkem se bude líp soustředit na výuku a nebude vyrušovat, že ano? ;-)

A co tedy na průmyslovce udělali? Řekli si, že do každého patra umístí nějaké pomůcky na aktivní trávení přestávkového času, že do hodin tělocviku zapojí pomůcky reagující na moderní trendy, že spustí extra kurzy tělesné výchovy, že rozjedou školní florbalovou ligu, že do hodin zařadí krátké kompenzační cviky a tak.

Vzali 90 tisíc korun a utratili je za sportovní pomůcky, se kterými studenti a učitelé mohou sportovat nebo jen tak blbnout na chodbách školy, u recepce, u bufetu Kafoods, v dílnách, na internátě... Pořídili si stolní fotbálky, stůl na stolní tenis, mini stolní tenisy, cyklotrenážery, badminton, soft volejbal...

Ještě chvíli a eMko bude vypadat jako nějaký Google kampus ;-)

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies