Jesenická nemocnice má dobrou výživovou poradkyni

18.07.2020

Ačkoli si to Jesenická nemocnice u veřejnosti občas ještě schytává, celkový dojem z nemocnice je u většiny snad kladný. Myslete si o velkém vlastníkovi typu AGEL cokoli, ale právě jeho velikost a ekonomická síla dávají Jeseníku naději, že se sem dostanou i okrajovější oblasti medicíny.
Jako třeba v případě nutriční poradny. Rovnou zapomeňte na to, že jde o něco, co se týká pouze lidí s nadváhou. Vlastně úplně jinak, výživou by se měl zabývat každý, neboť přestane-li vám vycházet rovnice příjem kalorií = výdej kalorií, v tu ránu jste ideálním klientem nutriční poradkyně. A Jeseník teď má nejen poradkyni řekněme plnohodnotnou zdravotnickou, v osobě Evy Veličkové Hvorecké taky výživovou poradkyni pro sportovce.
Sport je na Jesenicku velmi silná oblast, na vysoké výkonnostní úrovni hlavně běžky a cyklistika, na velmi dobré sportovní úrovni třeba fotbal, karate, futsal, sportovní základka a gympl... Vrcholovým i amatérským sportovcům se otevírá možnost přidat k tvrdému fyzickému a nezbytnému psychickému tréninku i třetí bod trojúhelníku - výživu. Magistra Hvorecká, jinak sama aktivní sportovkyně z Vrbna pod Pradědem, má s poradenstvím sportovcům velké zkušenosti, její přítomnost v Jesenické nemocnici (ordinuje každý čtvrtek 8.30-11 hod.) může zdejší sportovní obci hodně pomoci, protože výživa ve sportu je stále poměrně podceňované téma. Ordinace nutriční poradkyně je samozřejmě otevřena vedle sportovců všem, kteří buď mají nějaké potíže, drží diety nebo chtějí z jakýchkoli důvodů jíst zdravěji.
Něco si zaplatíte, něco platí pojišťovna, každopádně se svému zdraví věnujte, ať tu s námi jste dlouho.

Foto (zdroj): Jesenická nemocnice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.