Jesenická nemocnice digitalizuje

17.09.2020

Kdo čas od času zavítá do jesenické nemocnice vidí, že se v ní pořád něco buduje a opravuje. K naší potěše jsou tu i projekty naplňující magické slovo 'digitalizace'. Je to důležité, protože od digitalizace je to k online zdravotnictví zase o trochu blíž a pro Jesenickou nemocnici to otevírá prostor, jak se jednou díky telemedicíně dostat i ke složitější zdravotnické péči.
Pro tentokrát si jeden a půl milionovou investicí AGEL vyřešil technologický posun radiodiagnostického oddělení. To už nikdy nebude muset klasicky vyvolávat rentgenové snímky, protože si je díky novému přístroji bude pořizovat rovnou v elektronickém formátu. Už žádné přenášení a posílání snímků v obálce, pěkně 'píp píp' přímo do nemocničního informačního systému. Výhodou je elektronická archivace, snazší manipulace s obrázky mezi různými lékaři a ordinacemi, nezanedbatelné je i vylepšená ekologická stopa, protože odpadá používání filmového materiálu a chemikálií. Jo a radiologičtí pracovníci už nebudou muset do temných komor ;-) V ordinacích na monitorech lékařů tak bude docházet na pověstné elektronické tužky, kterými si budou pomáhat při obhajobě diagnózy či popisování způsobů léčby. A když vás z Jesenické nemocnice pošlou na jinou specializovanou ambulanci? No problem, RTG snímky půjdou elektronicky za daným ošetřujícím lékařem, píše se přece 21. století.
Skupina AGEL letos v Jeseníku postupně proinvestuje 16 milionů korun, z toho 9 milionů přijde z dotace, zbylých 7 milionů z vlastních zdrojů.

Foto (zdroj): Jesenická nemocnice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies