Jesenická městská rada rozhodovala

04.03.2021

Souhlas se zapojením města do mezinárodní akce Hodina Země. Vypůjčení nového osobního automobilu pro Centrum sociálních služeb Jeseník za 1 Kč. Vybudování infrastruktury na ul. Vysněná. Uzavření smlouvy na zakoupení 300 ks zahradních kompostérů. To a mnohem více schválili v tomto týdnu radní. Více v článku...

Rada města schválila výběrové řízení na vybudování infrastruktury na ul. Vysněná. Cílem je pomoci vlastníkům okolních pozemků, kteří dlouhodobě řeší problém přístupu ke svým parcelám. Město zajistilo od státu bezúplatný převod pozemků pod komunikací a nyní schválilo stavební práce pro vybudování infrastruktury. Bylo dohodnuto, že infrastrukturu vybuduje město, ale veškeré náklady uhradí vlastníci pozemků.

Radní schválili zapojení Jeseníku se do akce Hodina Země. Jedná se o každoroční mezinárodní akci, která byla zavedena Světovým fondem na ochranu přírody. Hodina Země 2021 se bude konat v sobotu 27. března od 20:30 do 21:30 hodin. Na šedesát minut bude zhasnuto Masarykovo a Zámecké náměstí. Připojit se však může každý a akci podpořit zhasnutím svého bytu, domu nebo firmy.

Rada města schválila výpůjčku automobilu pro Centrum sociálních služeb Jeseník za 1 Kč. Centrum sociálních služeb dostalo nabídku na čtyřletou výpůjčku nového osobního motorového vozidla. Roční nájem je navržen ve výši 1 Kč s tím, že vypůjčitel bude hradit provozní náklady (povinné ručení a havarijní pojištění, PHM aj).

Rada města podpořila domácí kompostování. Schválila uzavření smlouvy na zakoupení 300 ks zahradních kompostérů (200 kompostérů o objemu 1050 litrů a 100 kompostérů o objemu 800 litrů). Snahou města je mimo jiné i snížit množství komunálního odpadu. Kompostéry budou pořízeny s pětaosmdesáti procentní dotací z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu životního prostředí.

V současné době probíhá uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem. Kompostéry budou k dispozici do dvou měsíců. Prvních 100 kusů je rezervováno pro obyvatele, kteří projevili zájem o zahradní kompostér v anketě. Zbylých 200 kusů je tzv. volných. Kdo má zájem o kompostér, nechť se hlásí u pracovnice odboru životního prostředí, Mgr. Aleny Mokré, skrze e-mail alena.mokra@mujes.cz či telefon: 584 498 456.

Všechny kompostéry bude město nabízet bezplatně k zapůjčení. Po uplynutí doby udržitelnosti projektu budou bezplatně převedeny do osobního vlastnictví jednotlivým vypůjčovatelům.

Zdroj (text): město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.