Jesenická cyklistika vládne Česku

30.11.2018

Sport opět potvrzuje, že je výkladní skříní našeho okresu. Máme ligové fotbalisty a florbalisty/florbalistky, máme skvělou sjezdařku i namakané běžkaře, seniorské šampióny v atletice a stolním tenise a od středy máme další důkaz o kvalitě zdejší cyklistiky.
Parádní výsledek se v národní anketě Král cyklistiky 2018 povedl odchovankyním jesenického bikrosu, Romaně Labounkové (Královna horských kol) a Elišce Bartuňkové (Královna bikrosu). Víme, proč dámy zanechaly minimálně u cyklistické obce tak skvělý dojem (Romana je mistryní světa ve four crossu, Eliška byla stříbrná na Mistrovství Evropy v bikrosu). Bafuňáři cyklistických týmů by měli zpozornět. Jesenicko je svým charakterem skvělé pro silniční cyklistiku i horská kola a jak vidno, umíme rozvinout talenty pro bikros i dráhu. Ke všemu se brzo začnou prosazovat cyklokrosaři a silničáři ze sportovního gymplu.
Tak pište Ježíškovi, že chcete nové kolo. Zdá se, že co Jeseničák, to cyklista. A kdybyste talent nemohli najít, na Jesenickém šnekovi 2019 se na to nehraje.

Foto (zdroj): David Stella

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.