Jesenická běžkyně na MS Spartan Race v USA

12.10.2018

Kde jinde, než v USA může vzniknout něco takového? ;-) My běžní smrtelníci si při běhání vystačíme s prostým během. Jsou však mezi námi tací, kterým se to asi zdá málo, a tak si výběh zpestřují o zvedání kamenů, plazení se pod ostnatým drátem, přelézání překážek, podplavávání překážek ... Znáte Spartan Race? Mladá běžecká disciplína, která se u náš těší značné oblibě.
Kata Čagánek, běžkyně z Jeseníku, se nominovala dokonce na Mistrovství světa Spartan Race, které proběhlo poslední zářijový víkend v americkém olympijském středisku Squaw Valley. Podle jejích slov závod překonal svou náročností vše, co do té doby zažila. U některých překážek viděla plakat i chlapy, když třeba nezvládli plavat ve vodě mající asi 10 °C. Na trati dlouhé 22 km, jež se vinula nádhernou přírodou, musela Kata překonat 35 překážek. Jo, pět jich nezvládla, tak za trest dělala 150 tzv. angličáků (taková mutace dřepu s klikem v jednom)! To je fér, ne? Ve své kategorii skončila na 20. příčce, to se na MS určitě počítá.
Sympatické je, že terapeutka z Priessnitzových lázní byla velmi hrdá na to, že na takové akci mohla reprezentovat Českou republiku. A co vy, jak to máte se svou hrdostí na naši zemi, náš okres?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.