Jeseníčáci mohou utrácet z městské kasy

30.06.2019

"Jeseník je za odměnu!", zmínil na positivJE FESTIVALU Honza Mach interní firemní motto a byla to trefa fakt do černého. Může být ještě líp, pokud využijete milionovou nabídku města a zapojíte se do tzv. participativního rozpočtu.
Vedení Jeseníku dalo na stůl jeden milion korun a ten bude využit na realizaci smysluplných nápadů obyvatel města. Ty projdou poměrně náročným sítem a pak budou podrobeny "referendu" mezi jesenickou veřejností, ta rozhodne o tom, co se za to pořídí.
První důležitá etapa - sběr nápadů skončí právě dnes, šanci předložit návrh máte už jen pár hodin. Během prázdnin tým městského úřadu 'Tvoříme Jeseník' posoudí proveditelnost zaregistrovaných nápadů, o nichž se bude od 7. října hlasovat, prvního listopadu se dozvíme pořadí.
Jako aktivní občany by vás mohlo zajímat, jaké náměty jsou pro tuto chvíli zaregistrovány, nuže:
1) útulek pro psy; 2) rozšíření hřiště ve Smetanových sadech; 3) parkoviště na Jiráskově ulici; 4) stezky nordic walkingu na Křížovém Vrchu; 5) oprava Tindalova pramene; 6) oprava Křížové cesty; 7) discgolf hřiště ve Smetanových sadech; 8) psí hřiště ve Smetanových sadech; 9) street workout park na Nábřežní ulici; 10) úprava stezky podél Bělé z parku k Husově ulici; 11) lavečky pro 9. květen; 12) popelnice na bio odpad na sídliště Pod Chlumem; 13) popelnice na tříděný odpad na Tyršovu ulici; 14) malované hry na chodník do Smetanových sadů; 15) kašna na náměstí Svobody; 16) veřejná šatní skříň; 17) přístřešky na kontejnery na ul. B. Němcové; 18) oplocení sochy J. Nepomuckého na Masarykově náměstí; 19) úprava okolí sochy V. Priessnitze ve Smetanových sadech; 20) cyklotaxi; 21) návrat sochy svatého J. Nepomuckého na Palackého ulici; 22) revitalizace parku na náměstí Hrdinů; 23) veřejná WC na hřbitově na Husově ulici; 24) město vstřícnější vozíčkářům a kočárkům; 25) meteo stanice v ulici V Oblouku; 26) multifunkční hřiště na sídlišti Pod Chlumem.
Nám se zdá, že na první ročník se občané zapojili skvěle a vzkaz je jasný, nejvíce návrhů řeší revitalizaci a nějaké zkvalitnění největšího jesenického parku - Smetanových sadů.
Tak sledujte web Tvoříme Jeseník a chystejte se na hlasování.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.