Jeseníčáci, kudy chcete po městě jezdit autem, kudy na kole, kudy chodit pěšky?

08.07.2022

Už jsme psali o tom, že jesenická radnice s odborníky na dopravu pracuje na nové strategii městské mobility, aby splňovala nároky moderního města. Zahrnuje to automobily - jasně, ale nově a s větším akcentem chodce a cyklisty. Jeseník je město krátkých vzdáleností a čím víc si toho oběháme bez aut, tím zdravější budeme. A čistší ovzduší. A plynulejší dopravu. Samá pozitiva.

Profesionálové z projekční kanceláře Pudis chystají pro město Jeseník plán, co by se tady mělo s chodníky a cestami udělat, abychom se z bodu A do bodu B přesouvali o něco líp. Jak to tak chodí, tu a tam se ani odborníci neobejdou bez názoru laiků (občanů). V tomhle případě jste laiky vy a pro vás se to celé připravuje, od vás se potřebuje vědět, jak se po městě potřebujete pohybovat.

Je to otřepaná fráze, ale tady opravdu na vašem názoru záleží! Pojďte si na to sednout, pár minut.

Je to pocitová mapa, kam jednoduše naklikáte místa, kde je podle vás problém (pro auto/kolo/chodce), kde vám chybí parkování nebo stojan na kolo, kam by se hodil chodník nebo cyklopruh... Považte, dostáváte možnost ukázat, kde byste zakázali vjezd aut! :-o

Garantujeme vám, že se vaše názory do výsledného plánu nové městské mobility promítnou, chcete-li dopravu budoucnosti ovlivnit, klikněte sem nebo na obrázek níže.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.