JesCyklo v Toulavé kameře

25.07.2018

Ročně se v ČR prodá přibližně 350 tis. jízdních kol, každý kraj i každá obec pracují na rozšiřování počtu kilometrů cyklostezek, roste společenský tlak na ekologičtější dopravu. To všechno má za následek obrovskou popularitu cyklistiky jako sportu. Podle mnohých průzkumu už je to mezi sportovci nejmasovější sport v zemi.
Proto se v probíhající turistické sezóně hodilo, že v neděli 15. července bylo o Jesenicku zase pořádně slyšet. Nejpopulárnější cestovatelský týdeník Toulavá kamera zařadil do svého letního putování po České republice představení zdejších cyklistických tras, které můžete znát pod názvem JesCyklo.
Ve videu bylo představeno pět cyklotras, jež tvoří 107 kilometrů JesCyklo značených tras. Ty vás zavedou na start Rychlebských stezek, do starých osad nad Českou Vsí, provedou vás Studničním vrchem nad lázněmi apod.
V pořadu vystupují přední osobnosti Jesenicka, které k projektu JesCyklo mají co říci. Petr Mudra (starosta Č. Vsi a mozek JesCyklo), David Migal (kápo jesenického horolezectví), Jirka Coufal (spolutvůrce Rychlebských stezek) a Tomáš Rak (dlouholetý obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní, nyní šéf agentury Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky).
Pozvání Ivety Toušlové bylo upřímné, tak pojďte sednout na kola. Na tomto linku https://bit.ly/2NJGPHR můžete shlédnout záznam reportáže, a tady si stáhněte mapu cyklotras.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.