Jedna dobrá zpráva pro český (jesenický) fotbal

20.10.2020

O českém fotbale se teď mluví hlavně ve spojitosti se zatčením místopředsedy svazu Romana Berbra, a i když to podle všeho je vykutálený funkcionář, nenechme si tím zkalit sportovní radost z fotbalu. Zvláště, jsou-li jejími původci skvělí fotbaloví odchovanci z Jesenicka.
Před rokem a půl (12.4.2019) jsme na positivJE psali o dvojnásobné "krádeži" Slavie Praha, která si z FK Jeseník vytáhla supíkovická dvojčata Miloše a Adama Pudilovi. Kluci se zabydleli v Praze, momentálně prvním rokem studují sportovní management, ale hlavně si podmaňují Eden. Ve své věkové kategorii U16 (hoši ve věku 16 let) ve Slávce hrají už jen občas, proti silným soupeřům, jinak fotbalově rostou mezi o dva roky staršími kluky.
Že to jejich výkonnosti svědčí, potvrdil na konci léta fakt, že nejprve Miloš (obránce), a pak i Adam (záloha) dostali pozvánku do národního týmu (U16). Týmu, jehož patronem je bývalý kanonýr David Lafata. Pochopte, dostat se v patnácti letech do výběru nejnadějnějších fotbalistů svojí věkové kategorie, to je dobrá vizitka. V září absolvovali soustředění, jenže reprezentační sraz předčasně ukončil covid. Teď jsou kluci doma a drží formu individuálním tréninkem a moc se těší zpět do Prahy.
Mluvili jsme s hrdým panem otcem, který netají překvapení nad tím, jak rychle se kluci v hlavním městě aklimatizovali, a že nakoukli do reprezentace byl docela šok. Velmi sympaticky a prozíravě však kluky drží při zemi konstatováním, že fotbal nefotbal, musí vystudovat střední školu, kopaná není na celý život.
Kdo máte aspoň trochu fotbalové srdíčko, navštivte facebookový profil Slávistická mládež, kde aktuálně probíhá hlasování o gól měsíce září, s výstavní trefou je v soutěži i Adam Pudil.
Klukům moc fandíme, pozorně sledujeme jejich kariéry.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.