Je tohle začátek IT sektoru na Jesenicku

05.09.2019

Chcete recept na lepší budoucnost vašich dětí na Jesenicku? Veďte je od dětství k počítačům. Samozřejmě úměrně jejich věku, a ne jenom přes paření her, však na internetu jsou tuny zábavné výuky prakticky čehokoli. Počítač jednou může vaše děti dobře živit a taky je může udržet žít na Jesenicku ;-)
Dost dobrý start včera předvedl Coworking Jeseník, který byl slavnostně otevřen. Právě tohle místo by mohlo generovat jedince tvořící technologickou budoucnost Jesenicka. Na jejich otvíračku přišlo mnoho zvědavých mladých lidí, kteří buď už jsou anebo by mohli být členy těchto sdílených kanceláří. Na významnosti téhle párty přidala přítomnost starostky Jeseníku Zdeňky Blišťanové, senátora za Jesenicko a Šumpersko Mirka Adámka a mnoha dalších zajímavých lidí. A když si významní a zajímaví lidé najdou čas na osobní podporu třech kluků (Patrik Pompe, Dalibor Janák, Martin Mikulec), kteří ve III. patře Alkronu rozjíždějí tenhle projekt, dává to tušit veliký potenciál.
A oboru informačních a komunikačních technologií, chcete-li ICT, se tu může dařit. Vzpomeňme úspěchy robotů jesenického gymnázia, které od nového školního roku spustilo dokonce rozšířenou výuku robotiky. Přidejme k tomu informaci, že průmyslovka na eMku chystá otevření maturitního oboru informační technologie od září 2020... A pár ajťáků už taky máme ve světě. Aleš Holeček v americkém sídle Microsoftu, Honza Kubíček taky v USA v Honeywellu, třeba Kuba Vodák je v českém, leč světovém STRV, nezapomeňme na jesenicko-světový startup Oscar Senior Tomáše Poskera, zmiňme Petra Vítka, který do Česka přivedl mezinárodní coworkingovou síť Impact Hub... No, máme na čem stavět.
Coworkingu Jeseník přejeme vysokou obsazenou pracovních míst, Jesenicku pak rostoucí digitální gramotnost. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.