Javorník se dočká policie

24.11.2019

Jasně, pro část obyvatel to nejsou stejní hrdinové, jako hasiči, ale určitě se všichni shodneme, že jejich přítomnost nás dělá klidnějšími. Posledních 8 let tenhle klid do určité míry chyběl občanům Javornicka. V zámeckém městě s asi 2700 obyvateli a v sezóně dalšími stovkami turistů, tu nemá Policie ČR stálou služebnu. Protože nejsme všichni vzorňáci, byl si Javorník nucen najmout placenou bezpečnostní službu, jejíž pravomoce jsou na hony vzdáleny tomu, co mohou opravdoví muži zákona. A taky to městkou kasu stojí spoustu peněz.
Teď to ale vypadá, že se od příštího roku policejní služebna v nějaké omezenější formě do Javorníku vrátí a uniformovaní strážci pořádku a bezpečí zde budou přítomni denně. Úspěchem javornické radnice je, že se podařilo Ministerstvo vnitra přesvědčit, aby sem policie vyslala své lidi na stálo.
Nakolik k tomu přispěl nedávný útok přímo na policejní hlídku, je otázkou, i bez ní ale jde o správné rozhodnutí dělající z Javornicka zase trochu přívětivější místo pro život.

Foto (zdroj): Jan Groh

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.