Javorník prodává stavební pozemky

25.04.2022

Je to trochu s podivem, že ani rostoucí ceny stavebních materiálů, ani výše inflace, ani všeobecná ekonomická stagnace, stále nevedou k ochlazení realitního trhu. Lidí schopných ufinancovat stavbu rodinného dobu je pořád dostatek.

Proč by jinak obce a města stále hledali cesty, jak zájemcům nabídnout stavební pozemky? Řeší to Jeseník, Mikulovice, Bělá pod Pradědem..., řeší to Javorník. Zámecké město vybudovalo novou příjezdovou cestu a kompletní inženýrské sítě (voda, kanalizace, plyn) v nově se rozrůstající části Javorník-Ves (Lokalita Z1). Jedná se o přibližně tisícimetrové parcely s velmi příznivou cenou, navíc příhodně na rovině. Pobídková cena za m2 činí 300 korun (+ DPH), výměnou za což Javorník chce, aby investor do pěti let postavil, takže žádné spekulace na růst ceny pozemků.

Aktuálně je v nabídce 6 parcel, ovšem podle náhledu do katastrální mapy bude v lokalitě nových rodinných domů více.

Rozvoj regionu i v oblasti výstavby nemovitostí je důležitý, jen ať nezaspíme v pestrosti nabídky, jak obyvatelé mohou řešit svoje bydlení. Ne každý dosáhne na vlastní dům či vlastní byt, budeme potřebovat nájemní bydlení, a to včetně dostupných startovacích bytů pro mladé. Odborníci spatřují příležitost také v renesanci družstevního bydlení. Uvidíme, budeme to sledovat.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.