Javorník oslavuje mistryně republiky

27.04.2018

Basketbalový tým dívek ze Základní školy Javorník včera vyhrál republikové finále Sportovní ligy základních škol https://www.sportovniligazs.cz/! Děvčata postoupila z dlouhodobé soutěže až do finále, ve kterém se v děčínské sportovní hale utkala s týmem ZŠ Tišnov. Ve strhujícím závěru ubránil tým Javorníku jednobodový náskok, který 5 vteřin před koncem pojistil další koš. ZŠ Javorník ve finále zvítězila 28:25. A propukla nefalšovaná radost děvčat a realizačního týmu.
Vítězství basketbalistek je samozřejmě skvělá dílčí zpráva, mistrem republiky se nestáváte každý den. Ale hlavně je to jasný signál o tom, že sport dělají na javornické škole dobře, vždyť vloni byly holky bronzové.
Tak tleskáme zlatým medailím a přejeme si, ať to některá z dívek dotáhne třeba do dospělácké I. ligy. Nejmíň! ;-) Basketu 3x nazdar. Zdar, zdar, zdar!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.