Javorník opravuje budovu bývalého soudu

31.07.2018

Zdá se, že Javorník do toho v posledních měsících hodně šlape. Pokud se vám taky dříve zdálo, že oproti jiným obcím Jesenicka se tady nerealizuje tolik investičních projektů, tak teď pro vás máme další důkaz, že radnice zřejmě sklízí úrodu po dříve dobře připravených plánech.
Nedávno započala totální rekonstrukce městské budovy na Puškinově ulici, která v minulosti byla soudem. Rozsáhlé stavební úpravy v domě, který sloužil jako vězení, soudní síň a četnická stanice, si vyžádají asi 60 milionů korun. Znovuotevření by se v Javorníku měli dočkat na podzim 2019, ale je to s otazníkem, protože se neví, jestli se neobjeví nějaké neočekávané stavební práce, jak se u starých budov občas stává. No a co že v budově soudu bude po rekonstrukci? Zdá se, že muzeum četnictva a vězeňství, veřejné toalety pro návštěvníky Javorníku, infocentrum s půjčovnou kol apod.
Je zjevné, že jediné zámecké město našeho okresu chce být pro turisty i vlastní občany ještě o něco zajímavější, tak jim to přejme. A bude nám přáno ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies