Javornické hrnce Kolimax dárkem ke spotřebičům značky Mora

28.01.2021

Je velmi sympatické, když dvě tradiční české firmy spojí síly a vymyslí nějaký společný projekt. Je extrémně zajímavé, pokud se součástí takové kooperace stane firma pocházející z Jesenicka.

Tohle se ke konci minulého roku podařilo javornickému výrobci nerezového nádobí značky Kolimax, když se propojil s jinou velkou kuchyňskou legendou - značkou Mora. Ta už 195 let funguje v Hlubočkách - Mariánském Údolí, všichni budete vědět, asi nejvíc ji proslavily sporáky.

Tahle Mora se rozhodla prostřednictvím Kolimaxu nalákat nové zákazníky k pořízení speciálního setu kuchyňských spotřebičů. Každý, kdo si u Mory objednal myčku, varnou desku a troubu, dostal dárek v podobě sestavy hrnců nejvyšší řady Kolimax Professional.

Aby to nevypadalo na nerovné partnerství, tak vám musíme připomenout, že Kolimax má ve své kronice taky hodně zajímavých milníků. Tim úplně hlavním bylo roku 1870 založení smaltovny v Brně, tím druhým pak přestěhování výroby do Javorníka. To bylo zrealizováno v letech 1982 až 1984. Od roku 2000 se pak píše aktuálně poslední etapa značky - zahájení výroby pod novými vlastníky Romanem Kopřivou a Jiřím Lidmilou.

Až do současnosti společnost přichází s inovacemi a novými produkty a je v Česku posledním mohykánem vyrábějícím hrnce bezvýhradně v naší republice.

#kolimax #javornik #hrnce #vyrobavcesku #ceskenadobi #eshopkolimax #mora #ceskafirma

Foto (zdroj): Kolimax s.r.o.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.