Javornická Simona Kožuchová jde svou cestou

21.01.2019

Zdá se, že Javornicko je okresním dodavatelem umělecky založených jedinců. Začal to Karel Ditters, pokračuje v tom Zdeňka Morávková, Štěpán Kozub a dneska vám z pod Jánského Vrchu představíme Simonu Kožuchovou.
Půvabná rodačka z Javorníku, aktuálně žijící v Praze, si vlastně celý svůj profesní život dělá co chce a ono se zdá, že tahle jistá "otevřenost osudu" jí do cesty staví samé zajímavé výzvy. Tak považte, kdo se stane modelkou, aniž se za tím celou pubertu honí? Simona strávila v roli manekýny 3 měsíce v Japonsku, měsíc v Itálii a pochopila, že tenhle život není pro ni. Ve svém profesním životě sice prošla dvěma echt korporacemi IBM a SAP, ale celým jejím životem se jako červená nit táhne psaní. Už od střední školy, kdy zkoušela psát povídky, později měla vlastní blog o životě v Japonsku, psala pro českou verzi Forbesu a pracovala pro přední komunikační agenturu Havas, kde to taky bylo o psaní.
Jenomže Simona to cítí tak, že jediné smysluplné psaní je pro ni momentálně psaní knih. Už taky za sebou má ostrou prvotinu - v roce 2017 vydanou knížku C´est la vie: Čtvrtstoletí vzpomínek, což je příběh modelky žijící v Japonsku. Veškerá podobnost se Simoniným životem je čistě náhodná, jména v knize jsou smyšlená :-)
Že její budoucí cestou bude dráha spisovatelky potvrzují nejméně dvě věci. Podle nás je dosti přesvědčivá jí vyřčená věta: "Po každé napsané stránce mám chuť obejmout celý svět.". K dnešnímu dni má rozepsány 3 knihy a k vydání již připraven rukopis Chmýří pampelišky, pro nějž hledá vydavatele. V hlavě a na počítači má paralelně rozepsané tituly Soumrak nad Lisabonem, experimentální sbírku Smíšené zboží a román Maiko. Měli jsme možnost nahlédnout do pracovních verzí anotací děl a zní to slibně.
Co se nám na Simoně Kožuchové líbí nejvíc? Že si svůj život zařizuje přesně podle toho, jak chce ona a nenechává se napasovat do standardních škatulek, žije si po svém. V tomhle přístupu k životu nezapomíná na rodný Javorník. Její odvahu přejeme i vám.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.