Javornická Natálie Stoupalová v basketbalové reprezentaci

15.11.2020

Není to totéž, jako když má Jeseník, jehož nejdivočejší peřeje má říčka Bělá(!), rafťácké mistry světa, nicméně sport zvaný basketbal tu pro změnu čelí konkurenci halových sportů. Ovšem je tu jeden fenomén - basketbal Javorník. Ten pod dlouholetým vedením zapáleného trenéra Igora Dubovana přivádí do zámeckého města pravidelně nejvyšší mládežnické basketbalové soutěže. Pak se snadněji stane, že se některá z jeho svěřenkyň tak zvaně povede.
Povedla se Natálie Stoupalová, pivotka několik sezón hájící dres BK Panter Javorník. Jenže se svými 188 centimetry výšky vyčnívala hlavně herně natolik, že už ve 13 letech díky talentu a pracovitosti dostala sportovní laso z Ostravy a později z Brna, kde se mladá Natálie nakonec zabydlela. A to velice zarputile, nastoupila tam na sportovní gymnázium, hrála mládežnickou ligu za Brno... a díky výkonům se stabilně dostávala do reprezentačních výběrů své věkové kategorie (U 16, U18, U20). Už ve svých 18 letech začala nakukovat do dospěláckého basketu. A protože BK Žabiny Brno, za něž nastupuje, je přední český tým, pravidelně atakující i evropské poháry, roste tam adekvátně i Natálčina výkonnost. Je to tedy na úkor trošku upozaděného vysokoškolského studia, jenže jinak by z toho nebyla ta veledobrá zpráva pro javornický basket a celé sportovní Jesenicko - Natálie Stoupalová si právě odbývá reprezentační premiéru v dospělé ženské reprezentaci. Ta teď pobývá v lotyšské Rize, kde sbírá body do kvalifikace na Mistrovství Evropy. Javornická pivotka má za sebou premiérový mač proti Dánsku, k výhře přispěla čtyřmi body. A právě dnes můžete českou lvici sledovat na ČT Sport (18:45 hod.) v souboji proti silné Itálii.
Myslíme, že úspěch Natálky je krásným důkazem, že Javorník a Jesenicko nejsou žádným limitem, však sama hvězda dnešního článku se svým srdečným vztahem k rodnému kraji vůbec netají.
My jí fandíme, přejeme hlavně zdraví, a doufáme, že se jednou dočká vysněného zahraničního angažmá. Ne kvůli cestování, což je její velká zábava, ale kvůli hře, pro níž v současnosti hoří její srdce na 120 procent.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies