Jaromír Švejdík v dokumentu České televize

09.02.2021

Když máte ty správné informátory (díky Iva Jandová), dozvídáte se věci s dostatečným předstihem. Věděli jsme, že Česká televize v nedávné době vláčela kameru za Jaromírem Švejdíkem, neměli jsme ale úplnou kontrolu nad premiérou.

Sláva, na světě je dokumentární portrét zdejšího výtvarníka a hudebníka, co ho doslova svět poznává jako kreslíře komiksů s velmi osobitým stylem. Kdo mu fandí, nemůže unikat informacím o tom, do jakých jazyků se překládají jeho knížky - Kafka, Čáslavská, Zátopek, Mašínové.

Češi ho nejvíce vnímají jako obyvatele těch melancholických jesenických hor, frontmana hudebně originálních Priessnitzů anebo jako autora vizuálu Aloise Nebela (knižního i filmového). My místní víme, že Jaromír 99 je i něco víc, a teď se to dozví i zbytek země, který si ve středu 10. února ve 20.15 pustí ČT Art (pro rodiče dětí je to to, co následuje po Čtení do ouška, pro ostatní je to čas, kdy obvykle sledují nějaký "super seriál"). To ale proto, aby je zahřálo u srdíčka. A tvůrci slibují, že půjde o sondu jdoucí dost ke kořenům, Jesenicka si užijeme.

Hej lidi, místo, na kterém žijete, je vážně skvělé, myslete na to.

#jaromir99 #jaromirsvejdik #priessnitz #umakart #letnikapela #kafkaband #ctart #dokument #melancholickejesenicko #rychlebskehory #jesenik #jesenicko #aloisnebel #jesenikjezaodmenu 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.