Jaromír Švejdík u dalšího velkého komiksového příběhu

10.11.2020

Jako filmový tandem Hřebejk & Jarchovský působí na české komiksové scéně spisovatel Jan Novák a jesenický výtvarník Jaromír 99. Ti už toho spolu zmákli. Ač už Jaromír Švejdík notnou várku let tráví v Praze, stále platí za jednoho z nejznámějších influencerů řekněme té melancholické atmosféry Rychleb a Jeseníků.
Baví nás jeho obrázky a vnímáme jako dvojitou trefu jeho spolupráci na knize o nejúspěšnější české sportovkyni všech dob - Věře Čáslavské (*1942 - †2016). Ve své době neporazitelnou gymnastku, držitelku 7 zlatých olympijských medailí, osud zavál taky do našeho regionu, na Červenohorské sedlo, do Bělé pod Pradědem, kde se mimo jiné ukrývala před tehdejší státní policií. Proto nám přijde patřičné, že právě Jaromír 99 nakreslil její příběh a kniha 'Čáslavská' právě teď vychází.
Život paní Čáslavské byl sám o sobě velmi pestrý, plný světových úspěchů, ale také trápení a proher, třeba je komiks jakýmsi předvojem pro velké filmové zpracování. Uvidíme.
Berte to od nás jako zajímavý tip na vánoční dárek, hned 2x budete obdarovanému moci zdůvodnit, proč mu knížku Ježíšek přinesl :-)

Foto (zdroj): Nakladatelství Argo

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.