Jaromír 99 udělal etiketu na lahev ginu

23.10.2019

Jestli je v Česku lihovar, který po metanolové aféře navrací Čechům důvěru v takové to domácké, řekněme řemeslné pálení, pak je to na 1000 % rodinný lihovar Žufánek sídlící nedaleko Uherského Hradiště. Od klasických, avšak chuťově vyladěných ovocných pálenek se rodina Žufánkova prodestilovala i k vlastním ginům. Jak rostlo jejich renomé, pustili se i do zakázkové výroby, a tak se stalo, že pro budějovickou kavárnu Café Datel vyrobili speciální stolitrovou edici ginu Hvozd.
A proč o tom čtete na positivJE? No, protože etiketu na tenhle klenot, jehož receptura zahrnuje 10 druhů ovoce, bylin a koření, připravil náš slavný výtvarník a kreslíř a zpěvák a muzikant a umělec a jesenický patriot Jaromír Švejdík alias Jaromír 99. Jen se podívejte, jak ten obrázek vystihuje šumavskou atmosféru, jak si to přáli provozovatelé kavárny.
Je to holt tak, a poučte se z toho, jakmile jste v něčem unikátní a originální, nikdy nebudete mít o zakázky nouzi. Se asi shodneme, že Švejdíkův styl je prostě nezaměnitelný.

Foto (zdroj): archiv Lihovar Žufánek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies