Jan Štindl a jeho videostudio z podhůří Jeseníků

02.11.2018

Kdyby positivJE mělo popsat modelový příklad toho, jak si představuje život mladého člověka z Jesenicka, na 100 % by to byl příběh Jana Štindla, však si to poslechněte.
Honza se narodil v Bernarticích, kde si odkroutil základku, pak studoval jesenický gympl. Teď si to zapauzujte a pozorně čtěte - výdělek z letní brigády v Německu ve výši 42tis. Kč do koruny celý utratil za kameru zn. Sony. To do značné míry předurčilo jeho další život. Odstěhoval se do Brna, kde na Mendelově univerzitě vystudoval obor krajinné inženýrství. To proto, že z Jeseníků byl zvyklý na přírodu, tu naši miluje, jak se dozvíte později. Během studií na VŠ (při gymplu točil svatby) pracoval v produkční agentuře jako stříhač. Dobře odváděnou prací se prostříhal až na TV Nova Sport a dostal se i k zajímavé zakázce pro neziskovku 'Papežská misijní díla', s níž se coby dokumentarista dostal do Ugandy (r. 2013), Bangladéše (r. 2016) a letos do Mexika. Projekt je ale tvrdá řehole, Honza si je tam sám osvětlovačem, kameramanem, zvukařem i režisérem.
Všechny jeho úspěchy mu dodaly sebevědomí, aby se osamostatnil, stal se tzv. freelancerem a pracoval výhradně na zakázku. Ono, když máte dobré jméno, můžete si to dovolit. A zakázky se hrnou. To všechno spolurozhodlo o tom, že se po 14 letech i s rodinou (s manželkou Bárou mají 3 děti) vrátili z Brna do rodného kraje. Kořeny všichni zapouští v Mikulovicích. Odsud Jan maká na všem, co se videoprodukce týká - natáčí, stříhá, postprodukuje, vybírá hudbu, animuje ... Dělá na velkých věcech (jeho portfolio zde), ale nebrání se ani lokálním zadavatelům. Jeho podpis nese např. většina videí pro LOLO třídu, několikrát točil s Pišlíkama Vaška Kvapila, video o Tančírně a třeba jedno produktové video Reptisku.
Je šťastný, má radost ze své rodiny a skoro každé ráno si s manželkou lebedí v tom našem krásném kraji a děkují "všem svatým" za rozhodnutí vrátit se sem.
Takže mládeži, jít za svým snem rozhodně dává smysl, své kariéry nemusíte spojovat se životem ve zkostnatělých korporacích.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies