Jaký bude letošní positivJE FESTIVAL?

19.08.2021

I třetí ročník positivJE FESTIVALU pro nás bude vyvrcholením našeho úsilí povzbuzovat Jesenicko k lepším výkonům, a i letos chceme laťku akce posunout o kousek výše, připraveni vás fyzicky přivítat v jesenickém kině nebo online, pokud si covid vyžádá. Poznačte si do svých diářů čtvrtek 25. listopadu.

Program průběžně aktualizujeme na webu, hlavní čas (9-17) bude zasvěcen třem důležitým oblastem - práci obcí a měst, vzdělávání ve školách a podnikání a zaměstnávání, vše zaměřeno na Jesenicko. Připravujeme panelové diskuse a už nyní můžeme potvrdit některá zajímavá jména. Do Jeseníku přijedou diskutovat lidé, od nichž se toho můžeme hodně dovědět a naučit.

V panelu Smart region pro starosty, radní a zastupitele tu bude mikulovický Viktor Květoň prezentovat názory na regionální rozvoj dle Ministerstva pro místní rozvoj a Honza Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska poradí, jak se s tímhle tématem perou v regionu dosti podobném tomu našemu. Další dvě jména hostů panelu stále vyjednáváme.

Velcí i malí podnikatelé, zaměstnavatelé a vedoucí pracovníci by měli přijít diskutovat do panelu Inovativní byznys. I zde odtajňujeme první dvě jména ze čtyř. Na druhý pokus do Jeseníku zavítá úspěšný podnikatel a investor Jiří Hlavenka a o inovacích v byznyse promluví Tomáš Dostál z Inovačního centra Olomouckého kraje.

Panel Moderní vzdělávání bude letos zacílen na využívání alternativních a inovativních metod výuky zejména ve středním školství, ale určitě může dát hodně pedagogům ze všech stupňů vzdělávání. Povídat si o tom budou Bob Kartous z Pražského inovačního institutu, Tomáš Jízdný z Education.cz a jesenický Petr Vítek, co se vzděláváním zabývá v rámci Nadace České spořitelny. Čekáme na potvrzení čtvrtého panelisty.

V positivJE chceme lídrům okresu Jeseník přinést zkušenosti, know-how a informace od těch nejpovolanějších z první ruky, chceme je inspirovat od těch nejlepších.

Podvečerní a večerní blok bude patřit široké veřejnosti, jíž své zajímavé příběhy představí šest lidí majících vztah k Jesenicku. Už máme domluvenu účast třeba Mirka Ambrozyho, co z Jeseníku do celého světa vozí identifikační náramky, Veroniku Bláhovou, čerstvou posilu Jesenicka ve sportu a vzdělávání a svoji cestu z Mikulovic mezi vědce na Univerzitě Karlově popíše Viktor Květoň. Další tři jména zveřejníme později, ať jste trochu napjatí :-)

Celodenní přehlídka pozitivna vyvrcholí filmem na jesenické téma a pořádnou párty s dj Mikem Solarem. Zboříme kino :-)

Sledujte web, sdílejte přátelům, rezervujte si termín, přijďte si to užít.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies