Jakub Vodák je u světového úspěchu české IT firmy

26.09.2019

Být nám 15 roků a rozhodovat se o budoucnosti, hodně by nás lákalo střihnout si život Jakuba Vodáka, včetně na úsporný režim prožité základky a střední školy ;-) Další důkaz, že když si jdete za svým, prostě tam jednou dojdete a nemusíte být jedničkář.
Tatínkem Jakuba Vodáka se stal tehdy šestnáctiletý Emil Vodák, nám známý 'běhající učitel' (na positivJE jsme o něm psali 26.10.2018). Snad proto mají kluci Vodákovi takřka kamarádský vztah, který utužují třeba běháním světových maratonů (po New Yorku a Berlínu se chystají do Chicaga). Pohled na Kubovo dětství, kdy na jesenické základní škole rozhodně neaspiroval na premianta, možná nedává tušit, že to nakonec dotáhl tak daleko. Hlavní radostí byl basketbal. A protože ho v tomto smyslu příliš nenastartovalo ani studium na zdejší stavební průmyslovce, vypadalo to na dalšího normálního geodeta či projektanta. Nic proti normálním geodetům a projektantům ;-) Jenže. Na střední Jakub přičichnul k počítačům (díky eMko), a to se mu stalo osudným.
Na vysokou zamířil do Brna na VÚT a začal stavařinou. Bylo to těžké, potil krev při doučování matiky a utíkal k počítačům. Mimochodem při škole vyrobil svoje první webové stránky, tehdy pro Pizzerii Tosca. A pak další a další... až z toho byl logický přestup na fakultu informačních technologií. Přišlo první koketování s IT brigádami, a když se pro napsání diplomky dohodl na spolupráci s uLikeIT - českou vývojářskou firmou, bylo rozhodnuto, co bude s Kubou po škole. Napsal úspěšnou diplomovou práci na téma 'mobilní aplikace Metrobot', která dokonce spatřila světlo světa a několik dalších let fungovala (Pražáci podle ní chytali městskou hromadnou dopravu). Z uLikeIT se během té doby stalo STRV, které dnes v technologickém světě platí za top firmu zabývající se vývojem mobilních aplikací a webových řešení pro klienty po celé Zemi, včetně hyperkonkurenčního trhu v USA. Tady se Kuba vypracoval od samotného programování až na produktového manažera řídícího týmy vývojářů, pečujícího o klienty... Cítíme potřebu zmínit, že pokud Jakub Vodák poněkud proflákal ZŠ a SŠ, tak od nástupu do STRV prvních 5 let makal 10-12 hodin denně, ale nikdy by neměnil. Třeba proto, že pražská kancelář STRV byla vyhlášena chytrou kanceláří roku, kde nechybí vlastní bar, posilovna, masáže... Jo jo, kdy tenhle trend přijde na Jesenicko? ;-) Tohle vás bude zajímat. Kuba asistuje třeba i u výběrových řízení, na němž standardně uspějí tak 2 uchazeči ze 100, tak prestižní, a přitom náročné je, dostat se do týmu STRV. Při našem povídání Jakub zmínil jedno poselství. Všemi deseti doporučuje studium VŠ, včetně života na kolejích, je to dle něj perfektní pro vytvoření sítě kontaktů a známých, což se může hodit nejen v profesní dráze.
Vedle práce Kuba stíhá i trochu toho sportu (basket, běh, plážový volejbal), a hlavně si nově užívá dvouměsíčního Hynka (přesně tak, Emil už je dědečkem). Se svojí přítelkyní žijí v Praze, ale Jeseník má Kuba rozhodně v srdci, nebojte, něco tu s ním vymyslíme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.