Jak vidět 5 top firem Jesenicka za 6 hodin

26.02.2020

Každému z vás bychom přáli zažít takový den. Během pár hodin navštívit pět společností patřících mezi to nejlepší z jesenického podnikatelského sektoru. I když to pro účastníky 'byznys tripu' byl hektický půlden, množství informací a zážitků za to, doufáme, stálo.
Realizační tým Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání na Jesenicku naložil do autobusu 12 zástupců základních škol (ZŠ Jeseník, Česká Ves, Bělá pod Pradědem, Supíkovice, Zlaté Hory, Kobylá nad Vidnávkou, Stará Červená Voda, Vidnava) + 2 děvčata z Hotelové školy a Obchodní akademie a jelo se na exkurze.
Zadání do zapojených firem bylo jednoduché - představte nám sebe jako zaměstnavatele, řekněte nám, jaké profese obvykle poptáváte a my vaše požadavky přetlumočíme našim žákům - vašim potenciálním zaměstnancům. A oni se toho zhostili skvěle!
První zastávka - M.B.A. Finance - progresivní korporace působící v Evropě a Asii, co v Jeseníku zaměstnává v call centru a administrativě okolo 60 lidí, je podle nás právě pro absolventy skvělou volbou. V MBAáčku se mladí zdravě otrkají, naučí se komunikovat, zorientují se v bankovních produktech, pojišťovnictví... a ti nejlepší zde můžou udělat mezinárodní kariéru, pověděla nám jejich HR managerka Katka Pekárová.
WooX je jesenický miláček, firma hrdá na svůj původ, budující opravdový love brand... a s oblečením vznikajícím přímo ve zdejší dílně navíc navazuje na historii textilního průmyslu na Jesenicku. To všechno jsme se v srdci WooXu dověděli od Standy Orla ;-)
Šampión Fenix nezklamal a vedle výživné prohlídky celého provozu (v Jeseníku zaměstnává přes 150 lidí) se ústy ředitele Pavla Kudelky a Kateřiny Jezerské skupině kantorů pochlubil se svým dalším byznysovým směřování. Fenix se od sálavého vytápění rozkročuje i k výrobě domovních akumulačních stanic, se startupem AES v Jeseníku rozjíždí jejich výrobu.
Většina z nás byla vůbec poprvé v novém sídle Naturfyt-BIO, a vážně jsme byli ohromeni moderností a technologickou úrovní továrny, v níž zaměstnanci Rodana Hojgra zakázkově vyrábějí kosmetiku a zdravotní a veterinární přípravky. Tahle výrobna je to nejmodernější, co na Jesenicku můžete vidět. Světové parametry to má.
No a poslední zastávka v Gastro Mach byla pověstná třešinka na dortu. Kluci (Michal Březina a Franta Chovanec) pod dohledem Honzy Macha rozjeli show, jakou mají zmáknutou z veletrhů. Odprezentovali firmu, pohostili učitelský sbor a snad založili na budoucí spolupráci při směřování žáků a studentů do téhle sympatické rodinné firmy.
A to je všechno. Líbilo? Děkujeme všem pěti firmám a držíme palce, ať úspěšně loví jesenické absolventy středních škol.

Foto (zdroj): Markéta Bartáková, MAP rozvoje vzdělávání

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.