Jak se povedlo debutové album Letní kapely?

20.08.2022

Uf, to jsme se zase jednou tetelili pýchou. Nemůžeme si uzurpovat ani notičku z prvního alba Letní kapely, jež je pokračovatelkou hudební dráhy Jaromíra Švejdíka, jenže v kritikách tolikrát zaznívá Jesenicko a Rychleby a Sudety, že komu to tu není ukradený, toho nemůže hodnocení nechat lhostejným. Pánové (Jaromíre, Lukáši, Toline, Wazy, Zdeňku, Vojtěchu), asi jste borci.

Dokládají to úplně všechny recenze renomovaných portálů, na kterých jsme si o vaší nové desce četli. Sám Jindřich Göth (Idnes) považuje váš hudební počin za jeden z nejsilnějších za letošní rok, zaujaly ho silné příběhy z hor. Místní ví, že Letní kapela je uvolněnější, než byli Priessnitz, ale civilnost a uvěřitelnost Švejdíkova pěveckého projevu je přítomna tam i tady. To vyzdvihl Tomáš S. Polívka (Lidovky), který taky přiznal, že v písničkách cítí inspiraci jesenickým krajem. To jsme rádi ;-)

Na Aktuálně.cz od Ondřeje Horáka čteme, že pro něj je debut Letní kapely dokonce až pokus o folklórní hudbu, kterou tady jaksi vinou historie spíš nemáme. Takhle si on prý představuje pohlednici z ráje. Zamyšlený vypravěč je pro Jiřího V. Matýska (Musicserver) Jaromír Švejdík textař. Přímočarý, neschovává se za básnické obrazy, a přitom jeho verše neztrácejí vnitřní poezii.

Je nad slunce jasné, že šestka muzikantů odvedla precizní práci, však měli během pandemie, kdy se u ohně dali dohromady tři zakládající členové Jaromír Švejdík, Lukáš Morávek a Apostolos Joanidis, dost času se sehrát. K výsledné kvalitě elpíčka přispěl i producent Dušan Neuwerth, česká záruka kvality. To LP není fór, Letní kapela je i na vinylu!

Muzikanti, dík za tu reklamu Jesenicku. Čtenáři, sledujte jejich Facebook a termíny koncertů a zajděte. Náš favorit na hit? Na řece.

Foto (zdroj): archiv Letní kapela

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.