Jak moc je Jeseník pro mladý (rodiny), si ukážeme příští úterý

17.10.2023

Trh práce se mění a ty největší změny teprve přijdou. Platí to bez výjimky i pro Jesenicko, které má problém navíc v podobě stárnutí populace a vylidňování. O to víc by pro zdejší zaměstnavatele mělo být tématem – jak zaujmout mladou generaci. Ta v mnohem větší míře očekává zkrácené a flexibilní úvazky, naprosto automaticky předpokládá rovnost platů žen a mužů, více dbá na rovnováhu mezi pracovním a osobním životem a koneckonců se o dost intenzivněji zajímá o společenský dopad podnikajících firem. Česko je v těchto věcech v rámci Evropy hodně pozadu, tak se těšíme, že s tím v domovském Jesenicku pohneme.

Celé je to velké téma a my si na něj posvítíme příští týden v úterý 24.10., kdy ve spolupráci s městem Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádáme unikátní dvojakci pro zaměstnavatele i veřejnost s názvem JESENÍK JE PRO MLADÝ (RODINY).

V prvé části odpoledne (13-15hod.) půjde o nachytřování, diskutování, sdílení zkušeností a inspirování místních firem. Pro ně je určen program, během něhož se účastníci z řad HR manažerů a personalistů dovědí od Jany Stehlíkové z platformy Flecto více o tom, co je to ta prorodinná firemní politika. Připojí se také město Jeseník a odprezentuje svoji podporu mladých rodin. V oblíbených příkladech dobré praxe se od mluvčí Allianz pojišťovny Marie Petrovové dovíme, jak to mají nastaveno oni. Že to jde i v Jeseníku, nás přesvědčí Jakub Zetek z M.B.A. Finance, kde home-office a zkrácený úvazek není sprosté slovo. Slíbit můžeme i následnou debatu řečníků s přítomnými zástupci firem, kde by mělo dojít k tolik žádoucí interakci.

Druhá půle setkání JESENÍK JE PRO MLADÝ (RODINY) propojí zaměstnavatele s veřejností. Tu budou tvořit ponejvíc rodiče s malými dětmi (dětský koutek bude v prostorách knihovny) či nedávní absolventi středních a vysokých škol. Kromě očekávaného debatního "střetu" dvou světů (zaměstnavatelé versus zaměstnanci), se od Michala Bubeníka z ICOKu dovíme, co je to ten wellbeing. Ukážeme si dva zdejší chlebodárce, co se snaží být moderní – M.B.A. Finance a Městský úřad Jeseník. A kdo z maminek na mateřské či nespokojených zaměstnankyň nenajde uspokojivou odpověď na nic, tomu se představí dvě zajímavé příležitosti na restart kariéry. S Czechitas se mohou stát ajťačkami, s #HolkyzMarketingu pro změnu markeťačkami.

Více informací o programu a možnost rezervovat si zdarma místo, máte zde na našem webu. V Hudebním sále městské knihovny si přejeme potkat co nejvíce firem a co nejvíc mladých rodičů.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.