Investice do nového asfaltu z Bělé na Vidly

06.09.2020

Jaj, tyhle rekonstrukce spojené s dopravními omezeními jsou vždycky pruda. Není divu, Jesenicko, jak vnímá svoji dopravní dostupnost jako hendikep, je citlivé na jakékoli uzávěry hlavních příjezdových tras. Však co jsme museli skousnout kvůli opravě Červenohorského sedla, že?
Jenže "vyšší moc", ty cesty se prostě opravovat musí, a tak nám nezbývá nic moc jiného, než zatnout zuby a používat objízdné trasy. Maximálně se můžeme spolehnout na místní úřady, že realizátory staveb přitlačí s termíny dokončení, rychlostí prací a rozsahem omezení.
Jako se to povedlo starostovi Bělé pod Pradědem, panu Kružíkovi a jesenickému Odboru dopravy, kteří vyjednali vstřícnější podmínky uzavření důležité silnice II/450 z Bělé (směr Vrbno, Bruntál) na Videlský kříž. Totiž na tento úsek 8. září nastupují cestáři a až do 10. ledna zde budou ve dvou etapách pracovat na úplné rekonstrukci silnice (od křižovatky s komunikací I/44 na Červenohorské sedlo až na vrchol Videlského sedla). Je to lehce přes 3 kilometry dlouhý úsek, i tak je celková cena projektu 64,6 milionů korun. Těšit se můžeme na nový asfalt, lepší odvodnění, ale taky na nová svodidla, takže za nás pozitiva převažují ;-)
Silničářům přejeme přízeň počasí, řidičům pevné nervy a budeme se těšit, až si Vidly střihneme po novém.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.