Investice 2021 v České Vsi

02.03.2021

Když se něco v obci nepovede, hromy a blesky občané přivolávají na starostu/starostku. Ono je to ale v praxi tak, že hlava úřadu nic nerozhodne sama, je tu rada, je tu zastupitelstvo, každý má svůj díl zodpovědnosti. Nejinak je tomu v České Vsi, kde budou právě zastupitelé posvěcovat nebo neposvěcovat investice, jež vedení obce naplánovalo.

Velkou akcí, protože u hlavní cesty, bude výstavba nového chodníku na Jesenické ulici od Benziny k fotbalovému hřišti. Ono se to nezdá, ale těchhle asi 100 metrů si vyžádá 3,7 milionů korun. OK, bude tam dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Velké plány Česká Ves má s budovou bývalé hasičské zbrojnice, v níž má vzniknout nové společenské zázemí třeba právě pro jednání zastupitelstva, a taky důstojné místo pro výstavy. Budovat by se mohlo klidně už od dubna, pokud bude akce za přibližně 8,8 milionů schválena.

Novinka čeká žáky základní školy v příštím školním roce, o prázdninách tam bude zrekonstruován povrch atletické dráhy. Náklady kolem dvou a půl milionů pokryje dotace Ministerstva pro místní rozvoj.

Další investiční smršť bude řekněme menšího rázu, něco do bytového fondu obce, něco na místní komunikace a chodníky, něco do škol, taky modernizace osvětlení...

No a evergreenem zdejšího zastupitelstva bude debata o krytém bazénu, tedy jak s projektem dále. Tady se neudržíme a dovolíme si pomyslné pokárání kompletní politické reprezentace okresu, protože nám přijde ostudné, že Jesenicko doposud nemá krytý bazén odpovídajících parametrů. Nerozumíme tomu, ale nepřijde nám pravděpodobné, že takovou investici udělá obec o 2 393 obyvatelích sama, co SMOJko? ;-o

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.